Δημοσιογραφόντας 46 χρόνια, από τον Οκτώβριο του 1973 και όντας Συντάκτης της Εφημερίδος του «ΜΑΧΗΤΗ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ» το 1980, ΥΠΌ ΤΟΝ ΑΕΊΜΝ...

»
Previous
Παλαιότερη Ανάρτηση

Πρόκριση με εννιά παίκτες για τον Κιλκισιακό!

Μεγάλη νίκη-πρόκριση για τον Κιλκισιακό μας που επιβλήθηκε με 5-2 στη παράταση στη Ποντοηράκλεια της Α.Ε. Πολυκάστρου, παίζοντας για μεγάλο χρονικό διάστημα με εννιά παίκτες.
Ο Παναγιώτης Ρωμανίδης πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μισάωρο, με την ΑΕΠ να μειώνει με τέρμα του Γεωργιάδη.
Αυτογκόλ του Ρωμανίδη στις αρχές της επανάληψης, με τον Μίλκα να αποβάλλεται στο 60'. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ακόμη μια κόκκινη κάρτα στον Κώστα Λογγινίδη (στην ίδια φάση έμεινε με δέκα η ΑΕΠ) και το ματς οδηγήθηκε στη παράταση.
Εκεί ο Κιλκισιακός παρά το αριθμητικό μειονέκτημα σε δεύτερο στη σειρά παιχνίδι, έδειξε χαρακτήρα μεγάλης ομάδας, οι παίκτες του Μάκη Δανδίκα τα έδωσαν όλα στο έξτρα ημίωρο και με γκολ των Δημήτρη Ευθυμιάδη, Κώστα Ραφαελίδη και Δημήτρη Δρόσου με πέναλτι έφτασε στη πρόκριση με 5-2!