Δημοσιογραφόντας 46 χρόνια, από τον Οκτώβριο του 1973 και όντας Συντάκτης της Εφημερίδος του «ΜΑΧΗΤΗ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ» το 1980, ΥΠΌ ΤΟΝ ΑΕΊΜΝ...

Previous
Παλαιότερη Ανάρτηση

Αναγέννηση Πλαγιάς – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-1
Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος, σεζόν 2017-18, πέρασε η Αναγέννηση.
Ο αγώνας έγινε σήμερα (11-4-2018) στο δημοτικό γήπεδο του Κιλκίς και άρχισε στις 16:00.
Με γκολ του Κωστόπουλου, του Εθνικού, στο 3ο λεπτό πάγωσε το δημοτικό γήπεδο του Κιλκίς.
Άμεση η αντίδραση της Αναγέννησης με γκολ του Λαζαρίδη στο 11ο λεπτό που ξανά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
Καλή ευκαιρία της Αναγέννησης στο 36ο λεπτό για να κάνει το 2-1 αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του τερματοφύλακα του Εθνικού.
Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 1-1.
Στο 53ο λεπτό δεύτερο δοκάρι για τη γηπεδούχο από σουτ του Ορανίδη.
Στο 74ο λεπτό σειρά του Εθνικού για δοκάρι σε σουτ του Σταλίκα.
Στο επόμενο λεπτό σε ανατροπή του Παρδάλη μέσα στην περιοχή της Αναγέννησης η φιλοξενούμενη κερδίζουν πέναλτι που εκτέλεσε ο Μήτρακας αλλά ο Κυριακίδης θα πει όχι και το σκορ θα μείνει στο 1-1 που ήταν και το τελικό οπότε οι ομάδες θα πάνε στην παράταση.
Από το 84ο λεπτό η κυπελλούχος ομάδα του Κιλκίς θα μείνει με δέκα παίχτες γιατί αποβλήθηκε ο Αμανατίδης (δύο κίτρινες).
Ανάσταση και ανατροπή για την Αναγέννηση Πλαγιάς στο 104ο με γκολ του Ορφανίδη.
Τελικό αποτέλεσμα αγώνα 2-1 και την ομάδα του Κιλκίς στην επόμενη φάση του κυπέλλου.