Δημοσιογραφόντας 46 χρόνια, από τον Οκτώβριο του 1973 και όντας Συντάκτης της Εφημερίδος του «ΜΑΧΗΤΗ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣ» το 1980, ΥΠΌ ΤΟΝ ΑΕΊΜΝ...

» » Α.Σ.ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ—ΒΟΛΕΪ , 9-0 σε τρεις αγώνες το Σαββατοκύριακο!!!!!!
»
Previous
Παλαιότερη Ανάρτηση

Δραστήριο το Σαββατοκύριακο για τον Αίαντα, με δυο παιχνίδια Βόλεϊ εντός έδρας κι ένα εκτός - και τα τρία νικηφόρα. Συγκεκριμένα:
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/3: Η 10η νίκη των  Κορασίδων του Αίαντα (3-0 σετ) στο προ-τελευταίο παιχνίδι της σεζόν, εντός έδρας, απέναντι στις Κορασίδες του «Α.Σ ΠάνθεονΛιτοχώρου». Συνολικά ως τώρα η ομάδα στους 11 αγώνες που έδωσε αριθμεί 10 νίκες και σύμφωνα με τα έως τώρα δεδομένα θα συνεχίσει ( ως πρώτη του ομίλου) στα playoff για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας της ΕΣΠΕΜ, που θα συνεχίσει για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Αναλυτικότερα:
Στο 1ο σετ φάνηκε από νωρίς η υπεροχή της γηπεδούχου ομάδας  (7-3) (11-4) (20-4) με πολύ καλές καθαρές φάσεις και λίγα λάθη ως το τελικό (25-8).
Στο 2ο σετ και πάλι μπροστά ο Αίας (8-1) (13-3) με προσπάθειες ανατροπής του σκορ από το Λιτόχωρο (13-7) αλλά τη διαφορά να διατηρείται (19-10) ως το τελικό (25-16).
Στο 3ο σετ πιο εύκολα τα πράγματα (7-4) (13-6) (19-9) (25-10) .
ΤΑ ΣΕΤ: (25-8), (25-16), (25-10).
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: (Σακαλάκη), Κοτίδου, ΚώστογλουΣοφ, Ναλπαντίδου, Καντίδου, Ταντσοπούλου, ΚώστογλουΣταυρ, (αε) Εμμανουηλίδου, Γεωργιάδου, Παπαδοπούλου, Ράλλη, Σεχάι, Παχνή, Βουζίνα, Μαχμουτάι.
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/3, ώρα 12.00: Η 5η νίκη στα 6 παιχνίδια για τις Παγκορασίδες του Αίαντα, εκτός έδρας (0-3 σετ)  απέναντι στην ομάδα  «Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου» στο ΔΑΚ Αιγινίου. Αναλυτικότερα:
Στο 1ο σετ: Μετά την ισοπαλία στο 4 , ο Αίας πήρε 6 πόντους σερί (4-10) κι από κει (9-15) (12-20) ως το τελικό (18-25).
Στο 2ο σετ : Μεγάλη η διαφορά από την αρχή  με πολύ ωραίες ολοκληρωμένες επιθέσεις από τις αθλήτριες του Αίαντα (1-6) (4-12) ( 5-18) (10-25).
Στο 3ο σετ: Η ομάδα του Αιγινίου το πάλεψε περισσότερο και με ισοπαλία στο 5, 6 και 10, ξέφυγε μπροστά ο Αίας (11-14) ( 13-23) (17-25).
ΤΑ ΣΕΤ: (18-25),  (10-25), (17-25)
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: (Σακαλάκη), Καντίδου, ΚώστογλουΣταυρ, Ποπονίδου, Σεχάι, ΚώστογλουΣοφ, Λαμπριανίδου, Γρηγοράκη, Καναρίδου, Γεωργιάδου, Μαρουλάσοβα, Εμμανουηλίδου, Σιδηροπούλου, Βαμβάκα.
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/3 , ώρα 18.00: Ο επιτυχημένος επίλογος του διήμερου για τον Αίαντα, ήρθε από τη γυναικεία ομάδα του «ΑΙΑΣ/ΑΤΕΡΜΩΝ», με 3-0 σετ επί του «Ζαφειράκη Νάουσας», σημειώνοντας την 8η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια, πάντα με σκορ 3-0. Αναλυτικότερα:
Στο 1ο σετ: Μετά την ισοπαλία στο 5, και το (10-8) για τη γηπεδούχο, φτάσαμε στο (18-10) και το (25-13) με πολύ ωραίες δυνατές επιθέσεις και φανταστική άμυνα.
Στο 2ο σετ: Μετά την ισοπαλία στο 4, ο Αίας/Ατέρμων φεύγει μπροστά (12-4) (19-7) δημιουργώντας μεγάλη ψαλίδα που δεν έκλεισε ως το τέλος (25-9)
Στο 3ο σετ: Δυναμικό ξεκίνημα από την γηπεδούχο ομάδα (6-0), (13-5) και δυναμική συνέχεια!!! (15-9), (25-9).
ΤΑ ΣΕΤ: (25-13), (25-9), (25-9).
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ:  (Αλατζόγλου), Κυριακίδου, Λάιου, Δαλακλή, Σωτηρίου, Νικολαΐδου, Παρασκευαΐδου, (αε) Βλάχου, ΚώστογλουΣοφ, Κωνσταντινίδου, ΚώστογλουΣταυρ, Καντίδου, Κοτίδου.
Ευχαριστούμε τους φετινούς χορηγούς μας που φρόντισαν για την ένδυση της ομάδας μας:  1. Ελληνικά Μάρκετ Γεωργίου 2.Pizza ΒarKilkis  3. Toyworld Jumbo Kilkis, 4. Κρεοπωλεία Κουραλίδη 5. Αγγλικά Χαλκίδου 6. Ατέρμων-Πρότυπο Αθλητικό Κέντρο 7. Step Sport fashion 8. Ο Ποδηλάτης.
Η ομάδα μας,  αγωνιζόμενη με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ,  συνεχίζει με συνέπεια την καλή δουλειά που άλλωστε φαίνεται από τα αποτελέσματα (1Η ΘΕΣΗ στους ομίλους και των τριών κατηγοριών όπου αγωνίζεται ο ΑΙΑΣ).
Πληροφορίες για εγγραφή στα τμήματα Βόλεϊ του Αίαντα (Ακαδημίες, Προ-αγωνιστικά) : Τηλ 6972680579, κ.Ελένη Μουρατίδου.

Πληροφορίες για όλα τα Τμήματα του Αίαντα (Στίβος, Ποδηλασία, Τζούντο , Ενόργανη, Βόλεϊ) : 23410-76965.